Ovo možda niste znali o hijaluronskim filerima

Potreba za podmlađivanjem kako kod muškaraca tako i kod žena iz godine u godinu postaje izuzetno popularna. Nije reč samo o prestižu već negovanje kože postaje stil života. U narednom tekstu saznaćete sve ono što vas oduvek interesuje o hijaluronu.

Hijaluronski fileri/kiselina

Hijaluron ili hijaluronski fileri zapravo su sinonimi za prirodnu supstancu, koja je stalno prisutna u svakom telu. Jednako je prisutna i kod muškaraca i kod žena. Hijalurnoski fileri imaju moć vezivanja čestica vode za sebe i na taj način popunjavanja praznina i bora. Tako da sve nesavršenosti na koži glave i tela mogu biti popunjene hijaluronom. 

Prirodno prisustvo hijalurona

Kao što je istaknuto hijaluronski fileri konstantvo su prisutni u telu svake osobe. U ranoj malosti prisustvo i praktično količina hijalurona je značajna. Sa godinama počinje da slabi. Slabljenje je takođe, prirodni proce i treba ga posmatrati kao normalno stanje. Dakle, sa starenjem, hijaluron slabi i smanjuje mogućnost vezivanja vode. Usled ne održavanja adekvatnog hidro – balansa, na koži se uočavaju prve bore. 

Kada je potrebno otpočeti tretman sa hijaluronskim filerima?

Odgovor na ovo pitanje bio bi da odmah po spoznaji prvih bora na vašem čelu ili delu oko očne i nosne kosti poželjno je otpočeti sa tretmanom. Tretman je potpuno prirodan, normalan i čini potporu da nadomestite nedostatak hijalurona koji može proizvesti vaš organizam. Tretmanom činite ustupak vašem organizmu, povećavajući količinu hijaluron filera. Savetuje se da prilikom uočavanja prvih bora započnete tretmane. Na taj način tretmani će imati bolji efekat. A važa koža će izgledati mlado, sveže i elastično. 

Za šta se mogu koristiti hijaluronski fileri? 

Hijaluronski fileri ili kiselina imaju široku primenu za potporu u adekvatnom održavanju kože lica i deholtea. Idealan je za svaki deo tela, ali najčešće se koristi za: 

  • Popunjavanje bora na čelu;
  • Slepočnicama;
  • Podočnjacija;
  • Nazalabijalne bore (bore u predelu nosa);
  • Podizanje obrva i jagodica;
  • Konturisanje brade, vrata i deholtea. 

Tretman hijaluronom

Tretman hijaluronom započinje adekvatnim dijagnostikovanjem od strane stručnog lica. Zahvaljujući pregledu tipa kože i stepenu bora, može se utvrditi u kakvom je stanju kože pacijenta i koji hijaluron je potreban da bi ostavio efekat. Kada se utvrdi količina i vrsta hijaluronskih filera vrši se čišćenje kože koja će se tretirati. Na predviđeni deo kože u koji se ubrizgava hijaluron nanosi se lokalni ansestetik, obično u vidu kreme, koji bi obezbedio da tretman bude prijatniji i potpuno bezbolan. Nakon toga, sam hijaluronski filer ubrizgava se na željena mesta uz pomoć šprica i izuzetno tankih iglica. Nakon tretmana nije potreban baš nikakav opravak i odmah se možete vratiti svojim obavezama. Nakon uspešnog prvog tretmana biće vam predočeno u kom periodu je potrebno ponoviti postupak. 

Aktivnosti nakon tretmana

Obzirom da je tretman bezbolan možete obavljati sve normalne i uobičajene aktivnosti. Preporučljivo je da 24 časa nakon tretmana tretirani deo ne izlagati direktnom uticaju sunčevih zraka, izbegavati šminkanje, kozmetičke preparate, fizičke napore koje bi izazvali pojačano znojenje i slično. Uglavnom, vaše navike i životni stil ostaje isti kao i pre tretmana. Efekat hijalurona odmah čete uočiti i bićete zadovoljni. 

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Copyright Beograd na drugačiji način. 2024
Tech Nerd theme designed by FixedWidget