Jedna od najcenjenijih modnih kuća, Dior, godinama očarava modne sladokusce širom sveta. Na sam pomen imena Christiana Diora, mnogi zamišljaju njegove bajkovite haljine, koje su nosile mnoge poznate ličnosti, kako bi na bitnim događajima izgledale poput princeza. Kvalitetna šminka je sinonim ove modne kuće, a parfemi koji odišu luksuzom, nikoga ne ostavljaju ravnodušnim. Gotovo da ne postoji osoba koju nije očarao neki od proizvoda ove modne kuće, jer je sve kreirano i proizvedeno sa ljubavlju.
Dior je predstavio svoj „New look“ 1947. godine, a žene su bile očarane. A suknje, uzak struk i gola ramena, predstavljali su radikalizam tog vremena, koji je nepovratno promenio stil oblačenja žena širom sveta. Linija ruževa za usne, Rouge Dior, sadrži osam nijansi crvene, i odmah je zaludela žene, koje su se utrkivale koja će prva isprobati ove prestižne ruževe. Nakon prelepih haljina, kreiran je i parfem Miss Dior, koji je posvećen Christianovoj sestri. Sa ovim parfemom, svaka dama koja je nosila Diorove haljine, mogla je da zaokruži celokupan izgled i da svojoj odevnoj kombinaciji doda miris koji će oduševiti sve.
Više o parfemu Dior sauvage
Omiljeni parfem mnogih muškaraca Dior Sauvage, kreiran je 2015. godine. Kreator ovog parfema je Frensis Demaši. Parfem je dostupan za javnost od septembra 2015. godine. Reklamirao ga je poznati glumac Džoni Dep, i odmah je stekao popularnost među muškim ljubiteljima parfema. Glavna inspiracija za ovaj parfem su bili otvoreni prostori, neukrotiva divljina, plavo nebo koje se prostire nad stenovitim predelima, kao i vreli pesak koji greje pustinjsko sunce.
Gornje note ovog parfema su biber i bergamont. Srednje note čine kineski biber, ružičasti biber, geranijum, pačuli, vetiver i lavanda. Kedar, ambroksan i labdanum, čine bazne note ovog muškog parfema. Dior sauvage je predstavljen kao radikalan i plemenit, kao miris u kome će se pronaći muškarci koji drže do svog stila. Svežina i sirovost su glavne odlike ovog popularnog parfema, koji često predstavlja prvi izbor prilikom kupovine Diorovih parfema.
Dior posle 1957. godine
Osnivač Christian Dior umro je 1957. godine, a nakon njegove smrti šef ove modne kuće postaje Yves Saint Laurent. On je bio desna ruka osnivaču sve do njegove smrti. Nakon njega na čelo modne kuće Dior dolazi Mark Boan, koji je ostao na toj poziciji sve do 1989. godine. On je za Dior odabrao novi pravac, a to je približavanje ove modne kuće širokim narodnim masama, a napuštanje luksuznih pravaca kojih se do tada držala ova modna marka. Međutim, među pristalicama Diora, počela je vladati ravnodušnost prema ovakvoj modi. Došlo je do gubljenja interesovanja, pa je na čelo kompanije došao Đanfranko Fere. On je uspeo da vrati slavu ovoj kompaniji, a njihovi komadi opet su postali omiljeni među ljubiteljima mode.
Na mesto glavnog modnog dizajnera 1996. godine, došao je Džon Galiano. On je poznat po svojoj avangardnosti, uneo novu svežinu u poznate modne komade. Njegov rad je bio odlično prihvaćen, sve dok nije propagirao antisemitizam, pa je smenjen sa mesta glavnog kreatora. Na njegovo mesto dolazi belgijanac Raf Simons, koji sebe smatra minimalistom i romantičnom osobom, koja je posvećena modi, i koja želi da Dior odevede u budućnost. Na samom početku 2023. godine, na čelo Diora dolazi Define Arno, a sve oči su uprte u nju, i to kako će se ona snaći na ovoj poziciji u prestižnoj modnoj kući.